تجهیزات انبارداری

تجهیزات انبارداری
فهرست مطالب
تجهیزات انبارداری جک پالت استاکر ریچ تراک پالت تراک لیفتراک دستی استاکر دستی استاکر برقی جک پالت دستی جک پالت برقی

معرفی تجهیزات انبارداری: 

تجهیزات انبارداری انواع ماشین آلاتی هستند که برای جابجایی بارها طراحی شده اند. این دستگاه ها برای بهینه کردن پروسه ذخیره سازی، بهبود روند استفاده از مواد، کاهش هزینه های نیروی کار و افزایش توان استفاده می شوند. 

 

قیمت و خرید تجهیزات انبارداری:

قیمت تجهیزات انبارداری به عوامل مختلفی مانند نوع، برند، مدل و مشخصات آن بستگی دارد. ارائه قیمت مشخص بدون اطلاعات بیشتر دشوار است. برای خرید این تجهیزات می توانید با مشاورین و متخصصین پارت تجهیر آران تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس :  09140101150

 

تجهیزات انبارداری

معرفی تجهیزات انبارداری، کابرد، مزایا و معایب:

انواع مختلفی از تجهیزات انبارداری در انبارهای مدرن استفاده می شود. در ادامه به برخی از رایج ترین انواع این تجهیزات، کاربردها، مزایای و معایب آنها اشاره خواهد شد:

1. لیفتراک:

لیفتراک متداول ترین نوع تجهیزات انبارداری است. از این دستگاه جهت جابجایی بارهای سنگین در مسافت های کوتاه استفاده می شود.

لیفتراک ها دارای مکانیسم بالابر با دو شاخک هستند که می توانند پالت را بلند و جابجا کنند. دارای ظرفیت و تناژهای مختلف بوده و می توانند از موتور احتراق داخلی یا موتور برقی برای تامین نیروی محرکه استفاده کنند.

در مورد مزیت لیفتراک ها می توان به تطبیق پذیری و توانایی آنها در جابجایی بارهای بزرگ و سنگین اشاره کرد. با این حال ، یکی از مشکلات آنها نیاز به یک اپراتور ماهر می باشد و البته نگهداری از آن برای کاربردی بودنش می توانند گران باشند. کاربرد آنها معمولاً در محیط های تولیدی، انبارداری و جابجای مواد می باشد.

2. جک پالت:

جک پالت ها دو نوع جک پالت دستی و جک پالت برقی هستند که برای جابجایی پالت و کالاها در مسافت های کوتاه استفاده می شوند.

استفاده از آنها نسبت به لیفتراک مقروم به صرفه تر بوده و برای کار با آن به آموزش کمتری نیاز می باشد.

با این حال ، آنها به اندازه لیفتراک ها متنوع نبوده و فقط می توانند بارها را در مسافت های کوتاه جابجا کنند.

تجهیزات مذکور معمولاً در انبارهای کوچکتر و فروشگاه های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرند.

3. استاکر: 

استاکر از انواع تجهیزات جابجایی مواد است که برای چیدن و جابجایی پالت ها یا سایر بارهای سنگین در انبار یا کارخانه استفاده می شود.

استاکرها نیز در انواع دستی یا شارژی وجود دارند و برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین با حداقل تلاش فیزیکی طراحی شده اند. در انواع و اندازه های مختلف موجود هستند که از جمله می توان به استاکر دستی، استاکر برقی، استاکر با ارتفاع دکل بلندتر می توان اشاره کرد.

در انبارها، بنادر , پایانه ها، مراکز توزیع و در بسیاری از تاسیسات صنعتی دیگر برای جابجایی و نگهداری مواد، محصولات و کالاها استفاده می شوند. استاکر طراحی شده تا کارایی و بهره وری را افزایش داده و در عین حال باعث کاهش خطر آسیب دیدگی  کارگران شوند.

4. نوار نقاله :

از  نوار نقاله برای حمل و نقل کالا از یک مکان به مکان دیگر در یک انبار استفاده می شود. از یک سری تسمه یا غلطک تشکیل شده اند تا کالاها در امتداد نقاله حرکت کند.

سیستم های نوار نقاله بسیار کارآمد هستند و می توانند حجم زیادی از کالاها را به سرعت جابجا کنند. با این حال، استفاده از آنها هزینه بر بوده و نگهداری از آن نیز دشوار است.

استفاده از این تجهیزات معمولاً در مجموعه های تولیدی و توزیع مواد می باشد.

  • به طور کلی ، انتخاب ماشین آلات انبارداری به نیازهای خاص یک انبار بستگی دارد. لیفتراک ها متنوع ترین و متداول ترین دستگاه های مورد استفاده هستند ، در حالی که سیستم ذخیره سازی خود کار یا  (automated storage and retrieval system (ASRS  و نوار نقاله برای حجم زیادی از کالاها ایده آل می باشد. جک پالت و استاکر برای انبارهای کوچکتر یا فروشگاه های خرده فروشی مقروم به صرفه تر بوده و مناسبتر هستند.

تجهیزات انبارداری

نکات کلیدی که در هنگام خرید تجهیزات انبارداری باید رعایت شوند:

در زمان خرید ماشین آلات انبارداری می رسد ، تعدادی از نکات کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در اینجا به برخی ملاحظات مهم اشاره شده است:

1. نیازهای خود را بشناسید:

قبل از خرید هر دستگاه انبارداری، داشتن درک درست از نیازها و شرایط خاص کار، مهم است. این موضوع شامل موارد:

1- انواع موادی است که باید نگهداری شود

2- حجم کالاهایی که در حال جابجای خواهد بود

3- نحوده چیدمان انبار  می باشد.

2. تحقیق:

بعد از پیدا کردن درک درست از نیازها و شرایط کار، در مورد انواع مختلف دستگاه های انبارداری که در دسترس هستند تحقیق کنید. عواملی مانند هزینه، ظرفیت، الزامات نگهداری و ویژگی های ایمنی را در نظر بگیرید.

3. یک تأمین کننده معتبر را انتخاب کنید:

هنگام انتخاب یک تأمین کننده برای تجهیزات انبارداری خود، به دنبال یک شرکت معتبر با سابقه خوب در ارائه محصولات با کیفیت و خدمات عالی باشید. نمودارها و برسی های صورت گرفته را حتما بخوانید.

4. گزینه های تأمین مالی:

تجهیزات انبارداری می توانند گران باشند، بنابراین گزینه های مختلف مانند اجاره یا تأمین مالی از طریق تهیه کننده را در نظر بگیرید.

5. آموزش:

اطمینان حاصل کنید که شما و کارمندانتان آموزش مناسب در مورد نحوه کار ایمن و مؤثر با تجهیزات انبارداری را دریافت می کنید.

تجهیزات-انبارداری-تویوتا

نکات کلیدی که در هنگام نگهداری تجهیزات انبارداری باید رعایت شوند:

وقتی نوبت به نگهداری از ماشین آلات انبارداری می رسد ، تعدادی از نکات کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در اینجا به برخی ملاحظات مهم اشاره شده است:

1. بازرسی منظم:

برای نگهداری از تجهیزات انبارداری در شرایط کاری مناسب ، برنامه ریزی منظم و بازرسی مهم است. این موضوع می تواند به جلوگیری از خرابی و همچنین افزایش عمر تجهیزات شما کمک کند.

2. دستگاه ها را تمیز نگه دارید:

تمیز کردن منظم تجهیزات انبارداری شما می تواند به جلوگیری از ایجاد گرد و غبار، رفع بقایای مواد و ایجاد آسیب کمک کند.

3. قطعات فرسوده یا آسیب دیده را تعویض کنید:

اگر متوجه قطعات فرسوده یا آسیب دیده در دستگاه های خود شدید، مهم است که آنها را در اسرع وقت جایگزین کنید. این امر می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر و اطمینان از عملکرد تجهیزات شما با خیال راحت و کارآمد کمک کند.

4. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید:

دستورالعمل های سازنده را برای نگهداری و کار با تجهیزات انبارداری خود دنبال کنید. این کار می تواند طول عمر دستگاه را افزایش داده و به جلوگیری از حوادث و اطمینان از عملکرد تجهیزات شما در اوج کاری کمک کند.

5. بررسی های ایمنی:

به طور مرتب بررسی های ایمنی را در مورد تجهیزات انبارداری خود انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که تمام سیستمهای ایمنی دستگاه به درستی کار می کنند. این کار می تواند به جلوگیری از حادثه و ایمن نگه داشتن کارکنان کمک کند.

تجهیزات-انبارداری
تجهیزات انبارداری
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.