مقالات آران

نکات خرید لیفتراک و انواع لیفتراک

انواع لیفتراک:

  • انواع مختلفی از لیفتراک موجود است، از جمله:

لیفتراک های دارای وزنه تعادل:

رایج ترین نوع لیفتراک هستند و برای استفاده در انبارها و مراکز توزیع طراحی شده اند. آنها یک وزنه تعادل در عقب خودرو دارند که بار روی شاخک های جلو را متعادل می کند. آنها در ظرفیت های مختلف عرضه می شوند و این نوع از انواع لیفتراک معمولا با سوخت برق، LPG، دیزل یا بنزین تغذیه شوند.

ریچتراک:

این لیفتراک ها برای استفاده در راهروهای باریک و فضاهای تنگ طراحی شده اند. آنها بدنه ای باریک و چنگال های بلند دارند که می توانند به قفسه های با ارتفاع بالا برسند. این نوع معمولا با سوخت برق، LPG یا گازوئیل تغذیه می شوند.

جک پالت:

این ها همچنین به عنوان “تراک پالت دستی” شناخته می شوند و برای جابجایی پالت ها در سطح زمین طراحی شده اند. آنها به صورت دستی کار می کنند و برای بلند کردن پالت ها به قفسه های بلند طراحی نشده اند.

اوردر پیکاپ:

این دستگاه ها شبیه به تراک های دستی هستند، اما برای استفاده در عملیات چیدن سفارش طراحی شده اند. آنها یک پلت فرم در جلوی دستگاه دارند که اپراتور روی آن می ایستد و یک دکل عمودی دارند که به اپراتور اجازه می دهد اقلام را از قفسه های بلند انتخاب کند. این نوع معمولا با سوخت برق کار می کنند.

لیفتراک های زمین ناهموار:

این لیفتراک ها برای استفاده در زمین های بیرونی یا ناهموار طراحی شده اند. آنها تایرهای بزرگ و ناهموار دارند و می توانند سطوح ناهموار را تحمل کنند. این نوع معمولا با سوخت گاز مایع، گازوئیل یا بنزین کار می کنند.

لیفتراک های تلسکوپی:

این لیفتراک ها دارای بوم تلسکوپی هستند که به اپراتور اجازه می دهد بارها را در فواصل طولانی بلند کرده و جابجا کند. آنها معمولاً در صنایع ساختمانی، کشاورزی و کشتیرانی استفاده می شوند. این نوع معمولا با سوخت گازوئیل یا LPG تغذیه می شوند.

لودر جانبی:

این لیفتراک ها بدنه باریکی دارند و قابلیت بارگیری و تخلیه پالت ها از جانب را دارند و به آنها امکان دسترسی به فضاهای تنگ را می دهد.این نوع معمولا با سوخت LPG، دیزل یا برق تغذیه می شوند.

لیفتراک های مفصلی:

این لیفتراک ها دارای یک نقطه محوری بین قسمت های جلو و عقب دستگاه هستند که به آنها امکان می دهد چرخش های تند را انجام دهند. معمولاً در فضاهای بسیار تنگ یا راهروهای باریک استفاده می شوند. این نوع معمولا با سوخت LPG، دیزل یا برق تغذیه می شوند.

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.