مقالات آران

قطعات لیفتراک قطعات یدکی لیفتراک لوازم یدکی لیفتراک قطعات و لوازم یدکی لیفتراک

قطعات یدکی لیفتراک

 • انواع مختلفی از قطعات یدکی برای لیفتراک وجود دارد که عبارتند از:

قطعات موتور لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند پیستون، رینگ، یاتاقان، میل لنگ، پمپ روغن، پمپ آب، پمپ سوخت و انژکتور می شود. از این قطعات برای حفظ عملکرد روان و کارآمد موتور استفاده می شود.

سیستم انتقال نیرو :

شامل قطعاتی مانند چرخ دنده ها، بلبرینگ ها، کلاچ ها و مبدل های گشتاور می شود. از این قطعات برای انتقال نیرو از موتور به چرخ های لیفتراک استفاده می شود.

قطعات ترمز لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند لنت ترمز، کفشک، درام، روتور و کالیپر می شود. از این قطعات برای کند کردن و توقف لیفتراک استفاده می شود.

قطعات فرمان و تعلیق :

این قطعات شامل قطعاتی مانند چرخ دنده های فرمان، پمپ های فرمان، انتهای میله های اتصال، مفاصل توپ و بازوهای کنترلی است. از این قطعات برای کنترل جهت لیفتراک و ایجاد یک سواری نرم استفاده می شود.

قطعات الکتریکی لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند دینام، استارت، باتری ها، تنظیم کننده های ولتاژ و سوئیچ های جرقه زنی است. از این قطعات برای تامین برق سیستم های الکتریکی لیفتراک استفاده می شود.

قطعات هیدرولیک لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند پمپ ها، شیرها، شیلنگ ها و سیلندرها می شود. از این قطعات برای تامین انرژی عملکرد بالابر و شیب دکل لیفتراک استفاده می شود.

لاستیک و رینگ چرخ لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند لاستیک های بادی، لاستیک های توپر و چرخ ها می شود. از این قطعات برای سواری نرم و کشش خوب لیفتراک استفاده می شود.

قطعات ایمنی لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند چراغ ها، آینه ها، کمربند ایمنی و آلارم می شود. این قطعات برای اطمینان از عملکرد ایمن لیفتراک استفاده می شود.

سایر قطعات یدکی لیفتراک :

شامل قطعاتی مانند فیلترها، شمع ها، تسمه ها و واشرها می شود. این قطعات برای اطمینان از عملکرد صحیح لیفتراک استفاده می شوند.

3
 • توجه به این نکته ضروری است که قطعات یدکی لیفتراک مورد نیاز بسته به نوع و مدل لیفتراک می تواند متفاوت باشد و توصیه می شود برای قطعات خاص مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما مشورت کنید.

قطعات یدکی لیفتراک می تواند شامل طیف گسترده ای از قطعات باشد که به اختصار شامل:

 1. لاستیک و چرخ
 2. فیلترها (فیلتر هوا، فیلتر سوخت، فیلتر روغن)
 3. قطعات الکتریکی (باتری، دینام، استارت و سیستم های شارژ)
 4. قطعات موتور (پیستون، رینگ، واشر)
 5. اجزای گیربکس و پیشرانه
 6. قطعات ترمز
 7. اجزای دکل و چنگال
 8. شیلنگ و جک های هیدرولیک
 9. دستگاه های ایمنی (آژیرهای پشتیبان، چراغ ها، آینه ها، چراغ های هشدار دهنده و دوربین ها)
 10. همچنین امکان خرید قطعات پس از فروش یا عمومی وجود دارد که می توانند به عنوان جایگزین برای قطعات OEM خاص استفاده شوند.
 11. حسگرها (مانند لودسل و حسگر مجاورت)
 12. کنترل پنل ها و نمایشگرها
 13. صندلی و کمربند ایمنی
 14. کابین و قطعات بدنه (مانند در و پنجره)
 15. اجزای فرمان و سیستم تعلیق
 16. سیستم های شارژ و الکتریکی (مانند شارژرها و کنترلرها)
 17. رادیاتور، شیلنگ و سیستم خنک کننده
 18. سیستم های سوخت (مانند مخازن، پمپ ها و انژکتورها)
 19. زنجیر دکل، غلطک و بوش
 • توجه به این نکته مهم است که قطعات یدکی لیفتراک خاص مورد نیاز، بسته به نوع و مدل لیفتراک متفاوت خواهد بود. همیشه بهتر است برای قطعات خاص مورد نیاز برای یک ماشین خاص با مراجعه به اسناد سازنده، خرید نمائید که این شرکت مفتخر است با دارا بودن منابع کامل در این زمینه همراه شما خریداران عزیز باشد.
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.