مقالات آران

انواع تجهیرات جابجائی مواد تجهیزات انبار داری جک پالت استاکر پالت تراک ریچ تراک تجهیزات جابجایی مواد

انواع تجهیزات انبارداری و جابجائی مواد:

  • انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد به ابزارها و ماشین آلاتی اطلاق می شود که برای جابجایی و ذخیره مواد در یک مرکز استفاده می شود. نمونه هایی از تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد عبارتند از:

لیفتراک:

مهمترین نوع از انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد که برای بلند کردن و جابجایی پالت ها و سایر بارهای سنگین استفاده می شود.

جک پالت:

این نوع از انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد برای جابجایی پالت ها در داخل یک مرکز استفاده می شود. که دو نوع برقی و دستی دارد.

استاکر:

این نوع از انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد برای بلند کردن و جابجایی پالت ها در داخل یک مرکز استفاده می شود. که دو نوع برقی و دستی دارد.

نوار نقاله:

برای انتقال مواد از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود.

جرثقیل:

پر کاربردترین نوع از انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد برای بلند کردن و جابجایی مواد سنگین استفاده می شود.

بالابرها:

برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین به صورت عمودی استفاده می شود.

سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار (ASRS):

برای ذخیره و بازیابی مواد با استفاده از فناوری رباتیک استفاده می شود.

سیستم های قفسه بندی:

برای نگهداری مواد به صورت سازمان یافته استفاده می شود.

AGVs:

وسایل نقلیه هدایت شونده خودکار (AGVs) برای حمل و نقل مواد در داخل یک مرکز استفاده می شود.

مرتب کننده ها و جداکننده ها:

مرتب کننده ها و جداکننده ها برای تفکیک مواد بر اساس اندازه، شکل، وزن یا سایر ویژگی ها.

جرثقیل های سقفی:

جرثقیل های بزرگ صنعتی هستند که برای بلند کردن و جابجایی مواد سنگین طراحی شده اند. آنها را می توان برای آویزان کردن مواد در انواع تنظیمات صنعتی از جمله کارخانه ها، انبارها و سایت های ساختمانی استفاده کرد. آنها در انواع مختلفی مانند جرثقیل های تک تیر یا دو تیر، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل های بازویی وجود دارند.

بالابرها:

وسایلی هستند که برای بلند کردن و جابجایی مواد با استفاده از طناب سیمی یا زنجیر استفاده می شوند. آنها را می توان همراه با جرثقیل های سقفی یا به عنوان دستگاه های مستقل استفاده کرد. آنها در انواع مختلفی مانند بالابر زنجیر برقی، بالابر زنجیری دستی، بالابر سیم طناب برقی، بالابر سیم طناب دستی وجود دارند.

جرثقیل های بازویی:

این جرثقیل ها بر روی دیوار یا ستون نصب می شوند و دارای بوم افقی هستند که قابلیت چرخش دارند. آنها برای جابجایی مواد در مناطق خاص استفاده می شوند و اغلب همراه با بالابر استفاده می شوند.

داویت ها:

جرثقیل های کوچکی هستند که برای بلند کردن و جابجایی مواد در فواصل کوتاه استفاده می شوند. آنها معمولاً روی یک دیوار یا ستون نصب می شوند و می توانند برای بلند کردن و جابجایی موادی مانند قایق یا تجهیزات استفاده شوند.

سیستم‌های مونوریل:

سیستم‌هایی هستند که از یک تیر تکی تشکیل شده‌اند که در امتداد سقف قرار دارد و یک چرخ دستی یا بالابر که در طول تیر حرکت می‌کند. آنها اغلب همراه با جرثقیل سقفی استفاده می شوند و می توان از آنها برای بلند کردن و جابجایی مواد در یک خط مستقیم استفاده کرد.

سیستم‌های تعلیق کابلی:

سیستم‌هایی هستند که از کابل، طناب یا زنجیر تشکیل شده‌اند که از سقف یا سایر سازه‌های سقفی آویزان شده‌اند. از آنها می توان برای بلند کردن و جابجایی مواد در جهات مختلف استفاده کرد و اغلب به همراه سایر تجهیزات جابجایی مواد مانند بالابرها یا جرثقیل ها استفاده می شود.

سیستم های جاروبرقی:

این سیستم ها از فناوری خلاء برای بلند کردن و جابجایی مواد استفاده می کنند. آنها معمولاً برای جابجایی با مواد ظریف یا سخت استفاده می شوند، مانند شیشه یا ورق های فلزی.

  • این موارد تنها چند نمونه هستند، انواع دیگری از انواع تجهیزات انبارداری و جابجایی مواد بر اساس صنعت یا کاربرد موجود است.
  • جهت خرید تجهیزات انبارداری  از فروشگاه پارت تجهیز آران واردکننده و تامین کننده تجهیزات انبارداری بازدید کنید .

شرکت پارت تجهیز آران، وارد کننده و تامین کننده تجهیزات انبارداری در انواع برندهای لیفتراک، جک پالت، استاکر، قطعات و لوازم یدکی برندهای معتبر خارجی و داخلی مانند لیفتراک کوماتسو ،لیفتراک سهند ،لیفتراک سپاهان ،لیفتراک دوسان و سایر برندهای لیفتراک می باشد.  شرکت پارت تجهیز آران با داشتن کارشناسان متخصص خبره و ارائه مشاوره در زمینه فروش انواع قطعات یدکی و مصرفی لیفتراک توانسته است محبوبیت مطلوبی را در زمینه خرید و فروش قطعات و لوازم یدکی لیفتراک و تجهیزات انبارداری در بین مشتریان خود کسب نماید. شما میتوانید جهت مشاوره واستعلام با مشاورین ما در تماس باشید.

شماره تماس: 09140101150  - 32452944-041

 

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.